KONST / Litografier / Färglitografi 13592300
nr 1359 2300
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Interiör. Signerad, daterad -76, provtryck. Motivet: 50x67cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 november 2020
kl 18:17:59
9/11 18:12:59
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås